SIKÇA SORULAN SORULAR

OsiriX hakkında tarafımıza en çok sorulan soruları sizler için topladık. İletişim bölümden bize ulaşarak daha fazla öğrenmek istediklerinizi bizlere iletebilirsiniz.

OsiriX ismi; Osiris Mısır tanrısını referans alınmıştır.

Osiris, erkek kardeşi Set tarafından öldürüldü. Set, Osiris’in vücudunu dilimler halinde kesmiş ve Mısır’a dağıtmıştı.

Isis, parçalanmış Osiris’in dilimlerini alır ve birleştirir.

Bu hikaye CT veya MRI tarayıcısının dilimlerini simgeler.

OsiriX yazılımı, bir CT veya MRI çalışmasının dilimlerini birleştirebilir ve bir 3D görüntüde tüm vücudu yeniden oluşturabilir.

OsiriX adındaki ‘X’, macOS X referans alınmıştır.

 

 

Hayır, OsiriX ve OsiriX ile entegre yazılımlarımız OS X işletim sistemine sahip Mac üzerinde çalışmaktadır.

Evet, 5K monitör ile (IMac) kullanılabilir, istenirse de mammografi için uygun olan medikal monitör ile birlikte de kullanılabilir.

DICOM Uygunluk Beyanı (OsiriX’in tüm sürümleri için geçerlidir).  Buradan erişebilirsiniz…

OsiriX Lite sınırlıdır ve aynı anda sadece 800 görüntüye 512 × 512 görüntü matrisinde görüntü dizisini açabilirsiniz.

OsiriX Lite demo olarak kullanıcılara sunulmaktadır ve birçok özelliği kapalıdır. Performans ve özellikler bakımından OsiriX MD ile kıyaslanamaz. Entegre yazılımlarımız OsiriX Lite ile çalışmamaktadır…

Genel Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ne buradan erişebilirsiniz…

Hayır. Her bir lisans tek bir cihazda kullanım içindir. Birden fazla cihazda yükleme durumunda, Bir önceki cihazdaki lisans iptal olacaktır.

Bu ve benzer denemeler üç defa tekrarlanması durumunda lisanslar iptal olmaktadır. İptal durumunda hiçbir hak talep edilemez.

OsiriX MD yazılımı, Pixmeo SARL ve SNRTech ürünleri (yazılımları); Pixmeo SARL ve SNRTech TBS,  Yazılım, Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. firmalarına aittir ve uluslararası telif hakkı yasaları tarafından korunmaktadır.

Yazılımları çalıştırabilmek için geçerli bir lisansa sahip olmanız gerekir. Pixmeo SARL. ve SNRTech yazılımları tek bir cihazda kullanılması için haklar verir. MAC adresi ve işlem kimliği kayıt işlemi sırasında sunucularımıza (server) aktarılır.

Tüm yazılımlarımızın telif hakkı saklıdır. Pixmeo SARL. ve SNRTech tescilli ürünleridir. Hiçbir lisansın ikinci bir kopyası oluşturulamaz ve farklı cihazlara sistem kopyalanamaz. Yazılımlarımızı işbu Sözleşmede açıkça belirtilmediği sürece derleyemez, ters mühendislik yapamaz, kopyalayamaz, aktaramaz veya başka bir şekilde kullanamazsınız. Yazılımların lisanslarını birden fazla cihazda kullanılamaz, kopyalayamaz, aktaramazsınız. Bunların ihlalleri durumunda, var olan lisansınız iptal olacak ve yazılım çalışmayacaktır. Bu konuyla ilgili yaptığınız ihlalden dolayı hiçbir hak talep edemeyeceksiniz…

Tüm lisanslar fesih edilene kadar geçerlidir. Lisansı, Yazılımlarımızı imha ederek istediğiniz zaman feshedebilirsiniz. Lisanslar, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesine uymadığınız ve ihlal ettiğiniz taktirde; Pixmeo SARL. ve SNRTech TBS Yazılım, Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. tarafından bildirimde bulunmaksızın otomatik olarak feshedilecektir. Yazılımlarımız hiçbir şekilde faaliyet göstermeyecektir.

WordPress Theme built by Shufflehound. SNRTech Tıbbi Bilgi Sistemleri | Yazılım Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. - OsiriX Turkiye